Kayseri’de yaşayan insanlar özellikle yaz sezonunun gelmesi ile ev taşıma telaşı içine girerler. Çünkü ev taşıma işlemi Kayseri illinde oldukça stresli bir iştir. Yeni ev bulma telaşı bina yönetimi ve Kayseri ev taşıma firmaları gibi konularda yanlış seçimler yapılması sonucunda bir çok sıkıntı yaşanmaktadır. Burada ev taşıma sürecinde Kayseri’de bulunan vatandaşların özellikle ev taşıma firmalarına dikkat etmesi gerekir. Peki sağlıklı bir ev taşıma için Kayseri’de bulunan ev taşıma firmalarını nasıl seçmemiz gerekir ?

Size uygun en iyi Kayseri ev taşıma firması nasıl bulunur ?

Sizin için daha anlaşılır ve daha kolay olması için kayseri ev taşıma firmasını tercih ederken atacağınız adımları listeledik. Kayseri ev taşıma firmaları ile iletişime geçmeden önce kendinize bir liste hazırlamalısınız. Hazırlamanız gerek liste şu şekildedir;

 1. Evinizi taşımak için taşınma gününüzü kesinleştirin
 2. Evinizde bulunan eşyaları listeleyin.(Buzdolabı, Kanepe, 20 Koli vs)
 3. Eşyalarınızın yükleneceği evin katını not alın (7.ci kat gibi)
 4. Eşyalarınızın yükleneceği katta bina içi asansör kullanımına izin varmı öğrenin ( Asansör kullanılabilir gibi)
 5. Yeni eviniz binanın kaçıncı katında (3. kat gibi)
 6. Yeni evinizde bina içi asansör kullanımına izin varmı ? (Hayır yok gibi )

Yukarıda belirtilmiş olan adımlara uygun bir liste hazırladığınız zaman Kayseri ev taşıma firmaları ile iletişime geçmeye hazırız demektir. Bu listeme sırasında yanlış not almamaya dikkat edin. Örneğin evinizde bulunan 1 adet oturma grubunu Kayseri ev taşıma firmasına söylemez iseniz taşıma günü ev taşıma firması ile sıkıntı yaşayabilirsiniz. Evinizde belirttiğinizden fazla eşya çıkması halinde ev taşıma firması taşıma ücretini arttırabilir. Kayseri ev taşıma fiyatları konusunda taşıma firmalarının eşyalarınızın duruma ve eviniz katlarına bağlı olarak fiyat vereceğini unutmayın.

Kayseri ev taşıma firmaları ile iletişime geçerken firmaya hangi bilgileri vermeniz gerekir ?

Kayseri’de bulunan ev taşıma firmaları müşterilerinden bazı bilgileri alarak vereceği hizmeti ve fiyatı sizin vericeğiniz bilgilere göre belirler. Taşıma firmasına vereceğini bilgiler ise şu şekildedir;

 1. Taşıma gününüzü belirtin
 2. Eşyalarınızın yükleneceği adresi belirtin
 3. Evinizde bulunan eşyaları söyleyin
 4. Eşyalarınızın yükleneceği binanın katını belirtin
 5. Eşyaların yükleneceği binada asansör kullanımı bilgisini verin
 6. Eşyalarınızın taşınacağı adresin bilgisin verin
 7. Eşyalarınızın taşınacak adresdeki binanın kat bilgisini verin
 8. Eşyaların taşınacağı binadaki asansör kullanımı bilgisini verin

Yukarıda bulunan bilgileri iletişime geçmiş olduğunuz Kayseri ev taşıma firmasına verdikten sonra firma size fiyat bilgisi verir. Ayrıca firma size taşıma hizmeti hakkındada bilgi verir.

Bu işlemleri yaparak sağlıklı ve hızlı bir şekilde ev taşıma firması bulup taşınabilirsiniz. Kayseri’de bulunan ev taşıma firmalarını en kolay interneti kullanarak bulabilirsiniz. Aradığınız bir çok cevabı firmaların internet sitelerinde bulabilirsiniz. Tercih edeceğiniz firmanın yetki belgeleri olup olmadığını mutlaka kontrol edin. Ayrıca ofis yada bürosu olduğuna dikkat edin. Kayseri ev taşıma firmaları arasında korsan olarak çalışan bir çok firma bulunmaktadır. Bu firmalar tarafından mağdur edilmemek için bunlara dikkat edin.